Prázdninové soutěže v knihovně

Renata Chloubová  28.07.2008 15:05

Vyberte si soutěž, která se vám líbí a vytvořte obrázek nebo pohlednici (případně najděte pěkný kamínek). Pohlednici můžete též vytvořit sami, nemusíte kupovat. Pokud zapomenete pohlednici zaslat z cest, můžete ji do knihovny donést osobně. Nezapomeňte se na svá díla podepsat.

Svoje díla můžete nosit nebo posílat již od června a potom celé prázdniny až do pátku 29. srpna 2008.

Vyhlášení a odměnění vítězů bude v pátek 5. září 2008 v 17 hodin v knihovně.

Adresa knihovny

Soutěž o hru Carcassonne

Ze své prázdninové cesty - ta cesta může být k babičce, na tábor, s rodiči na dovolenou nebo jenom s kamarády k Mohelce – pošli pohlednici do knihovny a na ní napiš, co ti navštívené místo připomnělo z nějaké knihy. Pokud možno napiš i název té knihy nebo alespoň místo popiš – například navštívíš jeskyni a přemýšlíš, jestli je to dračí jeskyně s pokladem, nebo uvidíš zajímavý strom a vzpomeneš si na nějaký kouzelný strom (z pohádek i jiných knih), nebo potkáš zakleté zvíře nebo kobrtneš o kouzelný kořen a dostaneš se do jiného světa… Nezapomeň se na pohlednici podepsat.

Zkrátka těším se v knihovně na vaše zajímavé pohlednice. Pokud nebudeš mít peníze na poslání pohlednice poštou, můžeš donést pohlednici přímo do knihovny. Vítěze nebudeme losovat, ale bude vybrána

Soutěž s kamínky pro děti, které ještě neumí číst a psát

Ze svého prázdninového výletu (může být klidně jenom po Rychnově) přines do knihovny malý kamínek, který Ti přijde něčím zajímavý nebo krásný. Každé dítě, které donese kamínek, získá časopis plný omalovánek a her Pojď si hrát s Eliškou, Vítkem a Čeniškou na piráty. Kdo přinese nejzajímavější kamínek (kameny bude posuzovat geolog), získá knížku Pohádky kouzelných kamínků

Soutěž o draka

Někdy nám při čtení knihy přímo vyvstává před očima obrázek toho, co se v knize odehrává. Namaluj obrázek podle jakékoliv knihy či příběhu. Malovat můžeš čímkoli – tužkou, různými barvičkami, můžeš vytvořit koláž nebo mozaiku nebo co jiného tě napadne. Tvé dílo může být i jakkoliv veliké. Obrázek pochopitelně nemusí být o dracích. Draka, kterého vidíš na obrázku a kterého si můžeš prohlédnout v knihovně, získá autor nejhezčího obrázku (hodnotit bude výtvarnice).