Prázdninové hry a soutěže v knihovně

Renata Chloubová  22.06.2010 16:17

Prázdninová hra 1

Vytvoř návrh na obálku své oblíbené knihy jakoukoliv technikou (kresba, malba, případně koláž). K této tvorbě můžeš využít prázdninové výtvarné dílny v úterý 13. července nebo 17. srpna. V tyto dny bude knihovna otevřena od 10 do 18 hodin a bude zde k dispozici všechen materiál – kreslící potřeby, ústřižky látek či jiných materiálů, lepidlo, čtvrtky a ostatní pro výrobu koláží. Obálku můžeš vytvořit též doma a donést do knihovny.

Prázdninová hra 2

Představ si nějakého známého hrdinu z knihy a zkus ho popsat tak, aby si neprozradil jeho jméno, aby to byla hádanka pro kamarády. (např. je to celé červené a nosí červený čepeček – Červená Karkulka). Svoji „hádanku“ pošli e-mailem nebo dones do knihovny.

Prázdninová hra 3

Napiš krátkou básničku o tvém oblíbeném hrdinovi nebo hrdince z knížky – stačí jedna sloka – maximálně 3 sloky.

Prázdninová hra 4

Napiš dopis z prázdnin svému oblíbenému hrdinovi z knížky a dones nebo pošli do knihovny.

Vybrat si můžeš kteroukoliv hru a nebo zkusit všechny čtyři hry. Odměny do prázdninových her (viz fotografie) jsou vystaveny v knihovně a je možné si je prohlédnout. Prázdninové hry trvají po celé prázdniny. Vyhlášení vítězů proběhne 3. září v knihovně.

16.7. a poté od 26.7. do 8.8. je knihovna uzavřena.

Prázdninová hra pro předškoláky

Pro děti, které ještě nechodí do školy je tu hra o knížku Perníková chaloupka. Mají za úkol vytvořit z přírodních materiálů "Perníkovou chaloupku" podle vlastní fantazie. Protože se taková hotová chaloupka nedá přenášet, je potřeba ji vyfotit a snímek poslat jako MMS na náš telefon nebo e-mailem na naši adresu (viz níže).

Pokud je tento postup moc složitý, je možné namalovat chaloupku prostě na papír a doručit do knihovny. Další možností je zúčastnit se prázdninové výtvarné dílny přímo v knihovně a zde si vytvořit perníkovou chaloupku jako koláž z různých materiálů - první dílna proběhne v úterý 13. července a druhá 17. srpna. Knihovna bude otevřena v tyto dny od 10 do 18 hodin a je možné přijít kdykoliv.

Prvních 20 došlých soutěžních prací bude odměněno časopisem Kouzelná školka. Hlavní výhrou bude kniha Jiřího Trnky. V její první části je vyprávěn příběh o Perníkové chaloupce a ve druhé části jsou divadelní kulisy k pohádce malované Jiřím Trnkou. Součástí knihy jsou 3 papírové skládací loutky (Jeníček, Mařenka a ježibaba).

Všechny další podrobnosti se dozvíte přímo v knihovně

tel. 720 402 284,e-mail: knihovna@rychnovjbc.cz