Kamarádka knihovna

Renata Chloubová  06.09.2010 14:50

Kamarádka knihovna - celostátní soutěž o nejlepší knihovnu pro děti a zároveň soutěž pro čtenáře do 15 let, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Klub dětských knihoven SKIP ve spolupráci s firmou 3M.

Vážený návštěvníku do 15 let! Ve hře této soutěže jsou velké ceny – pro knihovnu bibliobox (bibliobox je kovová skříň umístěná před knihovnou, do které se mohou vracet knihy, když je momentálně knihovna zavřená) a za „nejkreativnější“ vyhotovené vysvědčení a nejnápaditější grafický návrh biblioboxu získá výherce speciální cenu od firmy 3M. Tvým úkolem je vystavit na naši knihovnu "Vysvědčení", do kterého napíšeš, jak se ti naše knihovna líbí, jak si spokojen(a) s výběrem knih v knihovně, jak se Ti líbí knihy a podobně. Je vhodné vysvědčení doplnit vlastními obrázky a komentářem o tom, co je v knihovně zajímavé a dobré, ale i naopak. Nerozpakuj se napsat vše pravdivě - pročítat to bude porota v Praze, která i naši knihovnu navštíví. Vysvědčení musíš podepsat svým jménem, protože každé vysvědčení je zároveň soutěžní. Každý může odevzdat pouze jedno vysvědčení. O formulář na vysvědčení požádej  paní knihovnici. Vyplněné vysvědčení můžeš odevzdávat od 1. září do 10. prosince do schránky označené KAMARÁDKA KNIHOVNA       v knihovně. Každý může poskytnout pouze jedno vysvědčení. Za odevzdané vysvědčení získáš papírovou šablonu na zhotovení biblioboxu Herbie. Tuto šablonu si můžeš buď ponechat anebo ji nápaditě namalovat dle svého vkusu. S návrhem na bibliobox můžeš opět soutěžit o ceny, které věnuje firma 3M.

Více informací se dozvíte přímo v knihovně.