Knížka pro prvňáčka 2015

Renata Chloubová  12.05.2015 15:57
Nejen pro rodiče letošních prvňáčků

Odměnou za úspěšné zvládnutí základů čtení bude letošním prvňáčkům předána v knihovně "Knížka pro prvňáčka". Jedná se o neprodejnou (alespoň 3 roky) publikaci, kterou autoři vytvořili pro projekt Knížka pro prvňáčka. Autory letošní publikace s názvem Odemyky zamyky jsou Jiří Žáček (verše) a Vhrtsi (ilustrace). Pana Jiřího žáčka jistě není třeba představovat. Autor Vhrsti (vlastním jénem Vojtěch Jurík) je komiksový kreslíř, scénárista, ilustrátor, spisovatel. V naší knihovně najdete jeho titutly - Už se nebojím tmy, Prázdniny v nebi, Chci být dospělý, O Vendulce a drakovi, Bílá paní na hlídání (ilustrace). Starší žáci již měli možnost se s ním setkat v loňském roce, kde předváděl ilustrovanou pohádku.

V letošním roce je to již po sedmé, co si rychnovští prvňáčci budou odnášet na konce školního roku svoji "Knížku pro prvňáčka".

Garantem projektu je SKIP (Svaz knihovníků a informačních pracovníků) ČR a podílejí se na něm  i další sponzoři - nakladatelství Triton, nakladatelství JaS, projekt Čtení pomáhá.