H2Omx

Režie: José Cohen, Lorenzo Hagerman
Mexico, 2013

Stopáž: 82 min.

Mexico City, město obývané 22 miliony lidí, leží na místě někdejšího jezera. Tam, kde se v minulosti přirozeně shromažďovala voda, je jí dnes alarmující nedostatek a musí se za cenu velkých ztrát přivádět z okolních regionů. Znečištěná odpadní voda z megapole pak v podobě nevábné řeky protéká venkovskými oblastmi, kde ji farmáři používají k zavlažování polí se zeleninou. Obtížná situace má ale řešení. Nadějný inženýrský projekt shromažďování dešťové vody organizace Isla Urbana je však teprve v začátcích. Znepokojivá filmová esej kombinuje odborný pohled s osobním svědectvím lidí, jichž se situace bezprostředně dotýká.