KNÍŽKA PRO PRVŇÁČKA 2018

Renata Chloubová  08.06.2018 16:51

Letošní prvňáčkové si přišli převzít do knihovny

Knížku pro prvňáčka.

Je to knížka psaná na míru právě začínajícím čtenářům a nedá se přinejmenším po tři roky nikde zakoupit. Prvňáčci ji dostávají jako odměnu za vynaložené usilí při nácviku četby a také jako motivaci pro další čtení. Letošní knížka pro prvňáčka se jmenuje Bráchova bota a její autorkou je Evelína Koubová, ilustrace ke knize vytvořila Radka Kielbergerová.

Projekt Knižka pro prvňáčka slaví letos své desáté výročí. Vznikl v knihovnách na podporu dětské čtenářské gramotnosti a vychází ze spolupráce knihovny a školy. Motivuje děti k pravidelným návštěvám knihovny a čtení. Garantem projektu je Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) ČR, dále nakladatelství Triton, které knihu vydává a také projekt Čtení pomáhá.

Prvňáčci mají registraci v knihovně zdarma. Přijďte si vybrat z naší nabídky. Těšíme se na vás!