Knížka pro prvňáčka

Renata Chloubová  05.06.2019 13:47

V pondělí 3.6. a ve středu 5.6. si z knihovny odnášeli letošní prvňáčci svoji jedinečnou knížku

 KNÍŽKU PRO PRVŇÁČKA

V letošním, již 11. ročníku, je to kniha humorných veršů Miroslava Tvrze s ilustracemi výtvarnice Aleny Schulz nazvaná KDE SE NOSÍ KRKY

Žáci předvedli na písmenkových hlavolamech, že se opravdu všechna písmenka naučili, že je umí spojovat do slabik a vět. Knížka je pro ně odměnou za tu celoroční námahu a zároveň pobídkou k dalšímu čtení. Kniha je jedinečná, napasaná na zakázku právě pro letošní prvňáčky (každý rok dostávají prvňáčci jinou knihu), není k dostání v distibuční síti knih (minimálně 3 roky). Během projektu Knížka pro prvňáčka se žáci seznamovali se současnou produkcí knih vhodných pro samostatné čtení nebo pro společné rodinné čtení a navštívili knihovnu.

Prvňáčkům dále knihovna nabízí během června až září 2019 získání průkazky do knihovny zdarma. Při první návštěvě je nutný doprovod někoho z rodičů či prarodičů.

Celý projekt garantuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) ČR, další finanční spoluúčast má ČTENÍ POMÁHÁ a nakladatelství Triton, které knihu vydává.

 

Adresa:

Městská knihovna
Květinová 498
468 02 Rychnov u Jablonce nad Nisou

Štěpánka Veberová

knihovna@rychnovjbc.cz
Telefon: 720 402 284

Otevírací doba

Pondělí 13 - 19
Úterý zavřeno
Středa 10 - 15
Čtvrtek zavřeno
Pátek 09 - 13

KATALOG zde https://lck.tritius.cz/library/rujnn/

 

Změny provozní doby

Městská knihovna Rychnov u Jablonce nad Nisou © 2018 Všechna práva vyhrazena 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace