Knížka pro prvňáčka

Renata Chloubová  29.05.2020 08:27

Rodiče letošních prvňáčků, přijďte si do knihovny vyzvednout Knížku pro prvňáčka!

Knihu lze vyzvednout v otevíracích hodinách knihovny nebo po telefonické domluvě i v jiný čas.

Projekt Knížka pro prvňáčka vznikl ve spolupráci knihoven a škol a letos probíhal již jeho 20. ročník. Vrcholí vždy na konci školního roku, kdy prvňáci zvládnou techniku čtení. Jako odměnu za vynaloženou námahu získávají Knížku pro prvňáčka. Kniha je psána na zakázku, je každý rok jiná a je také minimálně tři roky komerčně nedostupná.V letošním ročníku se na knize podíleli spisovatelka Lenka Rožnovská a ilustrátorka Andrea Popprová. Jmenuje se Katka a klokan ze šuplíku. Na financování se podílí Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR, nakladatelství Triton a projekt Čtení pomáhá. Knihu mohou použít žáci i ve druhém ročníku ke společnému čtení ve škole. 

V jiných letech jsme spolu s prvňáčky meli možnost setkat se s některými spisovateli nebo ilustrátory a povídat si s nimi o knížkách, které tvoří. Letos se bohužel žádné setkání nekonalo, ale pokusíme se to napravit v dalším školním roce.

Knihovna prvňáčkům nabízí také zdarma registraci v knihovně na 1 rok na půjčování knížek a rozvoj čtenářských dovedností.

 

 

Adresa:

Městská knihovna
Květinová 498
468 02 Rychnov u Jablonce nad Nisou

Štěpánka Veberová

knihovna@rychnovjbc.cz
Telefon: 720 402 284

Otevírací doba

Pondělí 12 - 17:30
Úterý 10 - 17:30
Středa 13 - 18
Čtvrtek zavřeno
Pátek 12 - 17:30

KATALOG zde https://lck.tritius.cz/library/rujnn/

 

Změny provozní doby

Městská knihovna Rychnov u Jablonce nad Nisou © 2018 Všechna práva vyhrazena 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace