Jiří Trnka - 100 let od narození

Renata Chloubová  01.02.2012 09:44

24. února uplyne 100 let od narození velkého umělce - iliustrátora, malíře, sochaře, scénografa a filmového tvůrce Jiřího Trnky.

V naší knihovně je připravena výtvarná dílna na téma loutky podle Jiřího Trnky, kde si každý může vytvořit papírovou loutku. Pro mládež je připraven kvíz o znalosti díla Jiřího Trnky. Pro usnadnění kvízů jsou v knihovně vystaveny nejznámější knihy s ilustracemi Jiřího Trnky.

Další výtvarná soutěž je inspirována nádhernými iniciálami Jiřího Trnky. Budeme se pokoušet vytvořit malovaná a zdobená písmenka. Do tohoto úkolu se mohou zapojit i předškoláci, neboť jistě alespoň jedno písmenko již  znají. Předškoláci také mohou poznávat známé pohádky podle obrázků Jiřího Trnky. Jedna z odměn je knížka Jiřího Trnky a Kláry Trnkové Červená Karkulka, která kromě textu obsahuje i tři divadelní scény a papírové loutky vlka, Karkulky, myslivce a babičky. Více podrobností najdete v knihovně.

 

                                     

 

 

                                                                             

Adresa:

Městská knihovna
Květinová 498
468 02 Rychnov u Jablonce nad Nisou

Renata Chloubová

knihovna@rychnovjbc.cz
Telefon: 720 402 284

Otevírací doba

Pondělí 13 - 18
Úterý 10 - 18
Středa 13 - 19
Čtvrtek zavřeno
Pátek 13 - 18

KATALOG zde https://lck.tritius.cz/library/rujnn/

 

Změny provozní doby

Městská knihovna Rychnov u Jablonce nad Nisou © 2018 Všechna práva vyhrazena 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace