Městská knihovna opět informuje

Renata Chloubová  01.02.2001 23:42
Městská knihovna informuje

o nových knihách za měsíc leden. Historický žánr je zastoupen knihami českých autorů - Vladimíra Kavčiaka a titulem Jiří z Poděbrad - Tlustý král a Karla Štorkána nazvanou Hříšná léta české královny Žofie. Další kniha ze série o starověkém Egyptě autora Johna Petrie se jmenuje Chrám hrůzy. Kniha E.A. Poeho Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky je první knihou, která zahájila éru detektivní literatury. Ženské romány jsou zastoupeny knihami Georgie Bockvenové Daleko od domova a čtyřdílnou ságou Ubožáci od Vlasty Javořické.
Útlá kniha Poklad přísloví spojuje zrnka moudrosti ověřené mnohými generacemi od biblických dob a reprodukce obrazů ze světoznámých galerií. O situaci v dnešní Ruské federaci a dalších zemích bývalého Sovětského svazu vypráví David Šťáhlavský ve své knize nazvané Rusko mezi řádky. Dokument s názvem Český fotbal 1901/2001 slovem i obrazemprovází naší kopanou v uplynulých 100 letech, knihu připravil Jaroslav Šálek. Obrazové encyklopedie 100 nejvýznamnějších mužů a 100 největších tyranů zachycují muže od starověku po dnešek.
Dvě obrazové učebnice hokeje (Obrana a Základy) jsou určeny pro mladé hokejisty. Z humorné série knih Fokus přichází svazek o počítačích nazvaný Popletené počítače. Další velká kniha skautských seriálů nazvaná 13 nožů z Jamboree přináší výbory ze strarých skautských časopisů Junák a Vpřed. Začínajícím čtenářům jsou určeny kreslené seriály Malý Vinnetou a dvě knihy ze série Tom a Jerry. Příběh Anička a její opička Sisi zaujme všechny přátele zvířat.

Během měsíce února opět probíhá soutěž o sovičku. Otázky jsou k vyzvednutí od začátku měsíce v knihovně. Losování o sovičku měsíce února bude 28. února v 17 hodin.
Zároveň se naše knihovna zúčastňuje celostátní ankety SUK ´2000, ankety o vyhlášení nejlepší dětské knihy roku 2000. Anketu pořádá Státní pedagogická knihovna J.A.Komenského v Praze. Nejlepší knihu určují jednak děti, potom pedagogové a knihovníci. Všichni, kdo se ankety účastní, jsou zařazeni do losování a mohou vyhrát pěknou knihu. Antekní lístky jsou též k vyzvednutí v knihovně do 9. března 2001. Slavnostní vyhlášení výsledků bude opět v Památníku národního písemnictví v Praze 5. dubna. Zájemci, kteří by se chtěli zůčastnit této slavnosti, se mohou hlásit v knihovně.

Adresa:

Městská knihovna
Květinová 498
468 02 Rychnov u Jablonce nad Nisou

Štěpánka Veberová

knihovna@rychnovjbc.cz
Telefon: 720 402 284

Otevírací doba

Pondělí 12 - 17:30
Úterý 10 - 17:30
Středa 13 - 18
Čtvrtek zavřeno
Pátek 12 - 17:30

KATALOG zde https://lck.tritius.cz/library/rujnn/

 

Změny provozní doby

Městská knihovna Rychnov u Jablonce nad Nisou © 2018 Všechna práva vyhrazena 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace